X
تبلیغات
ارتودنسی ثابت

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی ثابت

استفاده از ارتودنسی ثابت

گفتیم که ارتودنسی را میتوان با شیوه های بسیار زیادی استفاده کرد اما در این مطلب برای شما درباره یکی دیگر از این شیوه های درمانی با نام ارتودنسی ثابت صحبت خواهیم کرد تا بتوانید به خوبی در انتخاب شیوه مورد نظر برای استفاده از ارتودنسی عمل کنید.

همچنین درمان ارتودنسی و دستگاههای به کار رفته در این روش درمانی مثل براکت ها در کل فضای دهان و برای کل دندان های  هر دو فک مورد استفاده قرار میگیرند. در واقع ویژگی اصلی ارتودنسی و پیش شرط انجام دادن هرگونه درمان ارتودنسی این مسئله است. بنابراین زمانی که یک دندان یا تنها  دندانهای یکی از فکین دچار مشکل و ناهنجاری باشند میتوان از درمان   ارتودنسی ثابت برای رفع مشکل استفاده کرد اما باید توجه داشت که براکت ها بر روی تمامی دندانها قرار میگیرند.
در واقع ارتودنسی تنها مرتب کردن دندانهای هر فک را به طور مستقل انجام نمی دهد بلکه یکی از مهمترین وظایف آن برقراری ارتباط صحیح بین دندانهای دو فک یا اصطلاحا اکلوژن مناسب می باشد.

مهمترین کاربرد ارتودنسی یک دندان

گاهی بیماران ارتودنسی دچار بهم ریختگی هایی خفیف و در ظاهر جزیی در یک یا چند دندان می باشند می پندارند میتوان فقط یک فک یا یک دندان را ارتودنسی کرد اما در اصل اینطور نیست چون علم ارتودنسی مربوط به تمامی دندان هاست و عواملی چون طریقه قرار گرفتن دندانها روی یکدیگر میدلاین یا خط میانی دندانها و هم چنین اصلاح روابط فکی و اسکلتی  فاکتورهای مهمی در درمان می باشند و انجام  درمان های غیر اصولی جز آسیب به دندانها و بدتر کردن شرایط دندانها چیزی به همراه ندارد.

 

ارتودنسی

متخصص ارتودنسی


برچسب‌ها: ارتودنسی داودیان,دستگاههای ارتودنسی,ارتودنسی,متخصص ارتودنسی,درمان ارتودنسی,طرح درمان ارتودنسی,طول درمان ارتودنسی,هزینه ارتودنسی,مزایای ارتودنسی,ارتودنسی یک فکی,سن مناسب ارتودنسی,درمانگر ارتودنسی,براکت ارتودنسی,ارتودنسی دندان,ارتودنسی یک فک,ارتودنسی یک دندان,,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت ۱۳:۴۸ توسط احمد خلیلی دسته : نظر(0)